počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

pondelok   17. jún   2024
Úvod  //  Drevostavby  //  Hausbot_Pontóny_Mosty_Lode_Lávky

Hausbot_Pontóny_Mosty_Lode_Lávky

 

Dodávame na mieru, podľa požiadaviek našich zákazníkov a predávame špeciálne rezivo a profily do vlhkého a mokrého prostredia z našej najkvalitnejšej priemyselne spracovávanej ihličnatej dreviny Červený smrek /Smrekovec Európsky/ a hlavne profily hotové, väčšinou skladom, zo Smrekovca Sibírskeho/Larix Sibirica/ pre Hausboty /houseboat, plavajuci dom alebo dom na vode, rozumej dom na pontóne/, plávajúce pontóny, mosty hlavne DUB, lode a ich paluby a rôzne lávky pre opakovaný styk s vodou či už sladkou, chlórovanou alebo slanou.

 

Dubový most ponad Jazierko s oddychovou zónou:

/stránka vo výstavbe/

Predstavujeme Vám tento exkluzívny a jedinečný technický skvost. Jazierko s mostom sme navrhli vyrobili a zrealizovali v plnom rozsahu našou spoločnosťou. Jedná sa o jedinečné technické riešenie a sú pri ňom použité iba najkvalitnejšie materiály, pre konštrukciu , strechu a podlahu MASÍVNY DUB BEZ AKÉHOKOĽVEK LEPENIA! a pevnostná nerezová oceľ triedy C1/C2. Strecha je zhotovená zo špičkových takmer bezsukových dubových sušených a 4 stranne zrovnaných dosiek. Tak isto celá nosná konštrukcia je zo sušených 4 stranne zrovnaných hranolov a podlaha z Dubových fošní rovnakého typu opracovania. Náter KORA UV stabil, ochrana bezfarebný BOROWOOD, pre ryby absolútne neškodný /niči riasy, ale rybám nijako neubližuje/. Jazierková fólia výlučné EPDM made in USA! Osadenie pilierov jedinečným spôsobom ponad fóliu bez jej poškodenia. Bližšie informácie o našich výnimočných produktoch u nás na prevádzke p.Bielek 0918 081 985.
/informácie a podrobnosti sú naśim výrobným a obchodným tajomstvom a preto ich neposkytujeme iným právnickým subjektom/
© 2019 WCUT®

 

 

 

 

Špeciálna NOVINKA /na objednávku/:

Sibírsky Smrekovec ORIGINÁL 143*35*3000mm, v cene 16,50Eur s DPH/ks

Sibírsky Smrekovec ORIGINÁL 143*35*4000mm, v cene 22,80Eur s DPH/ks

Profil je obojstranne riflovaný, hrubý až 35mm!!!, použiteľné aj na mosty, pódia, pontóny a lávky pre peších do rozponu 1500mm bez stredového podopretia, iba so stredovým previazaním, bližšie info na predajni.

 

Len na Jarovecké rameno sme dodávali materiál asi pre 10 hausbotov. Láviek a pontónov na Dunaji, Malom Dunaji a iných Slovenských riekach a jazerách to už boli desiatky aplikácii, lávky na mostoch stoja od nás aj napr. v Martine alebo vo Viedni.. Tak isto dodávame Sibírsky Smrekovec Originál pre lode pohybujúce sa v miernom pásme s častým striedaním mrazových cyklov a tam kde sa exotické drevo, pečené drevo alebo drevoplastové výrobky neosvedčili.

 

Referencie:

Realizátor:

p.Ing.Juraj Boháčik, Telefónny kontakt  : 00421 903 706 909 bopa @ bopa.sk,   http://www.bopa.sk/foto.html , http://www.jaroveckerameno.sk/foto.html

 

Dodávka špeciálne impregnovaného reziva ponorom na triedu ochrany II. pre hausbot /certifikát/ pre stavbu Hausbotu na Jaroveckom ramene na Dunaji na riečnom kilometri 1859:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stavba drevenej sendvičovej konštrukcie Hausbotu, jeseň 2015:

Iba masívne drevo bez lepenia vhodné aj pre záťaž vo vľhkom prostredí trvalo, žiadne KVH lepené hranoly!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obitie OSB Doskou impregnovanou proti vode, vrátane strešného plášťa:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fasádny obklad zo Sibírskeho smrekovca ORIGINÁL, rhombus profil 120*20*4000, s podkladovými hranolmi zo Sibírskeho smrekovca ORIGINÁL 70*40*4000 , špeciálnym spojovacím martenziticko-nerezovým šraubom s plnohodnotným vrtákom bez predvŕtavania /namiesto iba záfrezu v špičke/, náter olejom transparent pred montážou štvorstranný, po montáži iba pohľadová strana:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Montáž podkladových hranolov sušených hobľovaných na presný a stabilný rozmer z červeného smreku na oceľovú konštrukciu pontónu:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Terasa zo Sibírskeho smrekovca ORIGINÁL s medzerami na prácu a prepad dažďovej vody, najkvalitnejšie spájanie je priznané spájanie, iné sa krúti hlavne pri zvýšenej vľhkosti a je nestabilné:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A krátke video z lode  na krásnu a kvalitnú stavbu /klikni a stiahni/:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RENOVÁCIA Hausbotu v tomto prípade spočíva v pracnom brúsení starého náteru, ktorý bol vo forme Lazúra/Lak brúsením. Okrem toho drevo pod popraskaným náterom tohoto typu alebo plne krycej farby paradoxne degraduje rýchlejšie ako bez náteru!!! Preto v exteriéri v zásade používajte iba rozpúšťadlové oleje, ktoré vsakujú aj pod povrch a nezanechávajú vrstvu, ktorá časom praská. Obnova olejového náteru je prekvapivo jednoduchá, lacná a hlavne rýchla a spočíva iba v jednoduchom pretretí zvetraného obnovovaného povrchu BEZ BRÚSENIA!!!! Olejový náter je čiastočne paropriepustný a umožńuje drevu "dýchať".:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Naša firma odporúča a dodáva špeciálne rozpúštadlové oleje za super cenu, nemeckého výrobcu IMPRA a KORA v 9tich farebných prevedeniach.

 

 

Rezivo a jeho postupné možnosti opracovania, viac v záložke „Opracovanie“:

1.       Návrh technického riešenia /odporúčame/

2.       Pílenie reziva s nadmierou /základ/

3.       Sušenie v najmodernejšej kondenzačnej sušiarni  /odporúčame/

4.       Štvorstranné ohranenie frézou /odporúčame/

5.       Presné kapovanie na miery aj pod uhlom /voliteľné - odporúčame/

6.       Ochranný náter ručný bezfarebný BOROWOOD om /voliteľné - odporúčame/

7.       Náter kolorovaným olejom vrátane spojov pred montážou /voliteľné - odporúčame/

8.       Montáž našim pracovníkom ak nie ste domáci kutil, záložka „Služby“ /voliteľné - odporúčame/

 

Logo WCUT®je registrovaná ochranná známka a podlieha zákonu 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom. Jeho porušenie môže viesť k trestnoprávnemu postihu na základe zákona 300/2005 Z.z. podľa §283.

 

© 2012 WCUT®, všetky Tabuľky, Texty a informačné Články na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

© 2012 WCUT®, všetky Fotografie a Obrazové náhľady na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1028415
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
6
806
812
1024858
5546
13714
1028415

Vaša IP adresa: 3.230.173.188
Presný čas 01:44:53 18-06-2024