počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

nedeľa   22. júl   2018
Úvod  //  Ochrana  //  Nátery  //  Lazúry

LAZÚRY

 

Impranol Color Plus je vrchný lazurovací náter s dlhou životnosťou a výbornou ochranou pred UV- žiarením na báze rozpúšťadiel a alkydových živíc určený hlavne pre ochranu dreva v exteriéri s účinnou látkou proti modrej hnilobe. Je vo viacerých farebných vyhotoveniach. Chudobný na klasický  "zápach" riedidlvých produktov.

 

Impranol Lasol je tenkovrstvá lazúra na báze rozpúšťadiel a alkydových živíc. Vyznačuje sa vysokou odolnosťou proti poveternostným vplyvom a tým dlhou životnosťou. Vpíja sa ľahko a hlboko do dreva. Je vhodný najmä do exteriéru.

 

Impranol T105 je stredne hrubý vrchný lazurovací systém s vysokou odolnosťou proti oveternostným vplyvom. Vhodný hlavne exteriéru (zruby, zábradlia, ploty, podhľady...). Obsahuje účinné látky proti modrej hnilobe, machu a plesniam. Odtiene podľa vzorkovníka, taktiež možné napigmentovať celú RAL a NCS škálu.

Odtiene viď nižšie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drevo ochranné systémy

Impranol®

Farebná dekoratívna paropriepustná lazúra s vysokou UV- ochranou na rozpúštadlovej báze. Oblasti použitia Impranol® sa používa na ochranu dreva vo vonkajších oblastiach, ako sú drevené stavby, fasády, obklady, odkvapy, balkóny, ploty a pod. Obmedzenie použitia Drevo vo vnútorných priestoroch a drevo ktoré sa podľa určenia dostáva do styku s potravinami alebo krmivami.

Vlastnosti: Vysoko odolný voči poveternostným vplyvom. Konzervačný náter proti mikroorganizmom. Pojivo na prírodnej báze. Vysoká UV-ochrana. Nepatrný zápach; po uschnutí bez zápachu

Zdôrazňuje prirodzenú kresbu dreva Jednoduché ďalšie ošetrovanie,

pretože impranol lasol sa neodlupuje.

Odtiene: 0101-Dub Svetlý, 0200-Borovica, 0300-Gaštan, 0700-Orech a podľa vzorkovníka alebo na vyžiadanie.

Predajné jednotky: 2,5 ltr.-, 5 ltr.- a 20 ltr.-vedro.

Spracovanie: Náter štetcom.

Spotreba: 60-80 ml/m², v 1-2 náteroch.

Príprava podkladu: Podklad musí byť čistý, pevný a nosný. Nenatierať na drevo s vlhkosťou vyššou ako 15%.

Pokyny pri práci: Pred použitím dobre zamiešať a spracovávať bez riedenia. Natierať mäkkým plochým štetcom v smere vlákien. Nespracovávať pri teplotách nižších ako + 5°C (materiál, podklad a teplota vzduchu) a na priamom slnku.

Čas schnutia: Suchý: po cca 12 hodinách

Pretierateľný: po cca 1-3 dňoch. Údaje platia pri normálnej klíme (65% relatívna vlhkosť vzduchu a + 20 ° C). Vyššia vlhkosť vzduchu ako aj nižšie teploty schnutie spomaľujú (predlžujú).

Pretierateľnosť: Po 1 dni je možné natrieť náterovými systémami obsahujúcimi rozpúšťadlá ako napríklad impranol-elan a po 3 dňoch produkty na vodnej báze ako napríklad Impralan T-105.  Kvôli veľkému počtu produktov, ktoré sú na trhu , odporúčame vopred skúšobný náter.

Čistenie náradia: Terpentín, Syntetické riedidlo S-6006

 

© 2012 WCUT®

S5 Box

Štatistika návštevnosti

512144
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
182
195
1346
509492
4241
6788
512144

Vaša IP adresa: 54.198.3.15
Presný čas 14:45:38 22-07-2018