počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

pondelok   17. jún   2024
Úvod  //  Profily  //  Palubky

PALUBKY - PALUBOVKA -DLÁŽKOVICA

 

Skladom máme palubky /dlážkovicu/ v hrúbkach do 20mm, ktoré sa hodia pre použité v interiéry s podlahovým kúrením a hrúbky 26 a viac, ktoré sa hodia do interiéru bez podlahového kúrenia. Ich vlhkosť sa pohybuje na úrovni 10-12%.

 

Pozor!: Pred naskladnením do priestorov na montáž, musia byť tieto priestory čisté, suché a temperované na teplotu minimálne 20 stupňov Celzia. Novostavby s podlahovým kúrením musia byť minimálne 6 týždňov kúrené nonstop a odvetrané. Novostavby a ostatné stavby bez podlahového kúrenia musia mať zmeranú vlhkosť podlahy a tá by mala mať pod 6% zbytkovej vlhkosti, priestory musia byť kúrené nonstop po dobu minimálne 12 týždňov. Vzdušná vlhkosť v oboch prípadoch nemá prekračovať 45% a teplota vzduchu klesať pod 20 stupňov Celzia.

 

Pozor!: Pred montážou v konkrétnom interiéry musia byť palubky voľne uložené na podkladových hranoloch a medzi sebou rozdelené vertikálne dištančným hranolom každá vrstva po dobu:
pre hrúbky do 20mm minimálne 14 dní a pre hrúbky od 20mm do 30mm minimálne 21 dní. Pre Sibírsku Borovicu, Smrekovec , Sibírsky Smrekovec a Dub sa táto aklimatizačná doba predlžuje minimálne o jeden týždeň v oboch prípadoch. Pri nedodržaní aklimatizácie alebo zvýšenej vlhkosti na stavbe, dodávateľ nenesie žiadnu zodpovednosť za vydutie alebo znehodnotenie podlahy.

 

Palubky /dlážkovica/ zo Smreku:

Hrúbky 20mm, 26mm,  a 30mm, šírky 102mm,  149mm, dĺžky 3m, 4m, 5m.
 

Smrek/smrek obyčajný/: Je to najrozšírenejšia drevina na území Slovenska. Môže dorastať až do výšky 65m a viac a priemeru 1,5m. Jeho drevo je ľahké pružné a ľahko štiepateľné. Má nevtieravú príjemnú vôňu. Je najčastejšie používaným drevom na piliarske účely pre stavebný priemysel na Slovensku aj v Českej republike.

 

Palubky /dlážkovica/  zo Severskej Borovice:
/Ťažená a spracovávaná v severnej Európe, exkluzívnej kvality a vzhľadu za bezkonkurenčné ceny./

Hrúbky 19mm, 20mm,  a 28mm, šírky 120mm,  154mm, 180mm, dĺžky 4m, 5m.
 

Severská Borovica má prekvapivé biologické a fyzikálno - mechanické vlastnosti.

Rastie v severných oblastiach Európy a Ruska, má lepšie vlastnosti a je stabilnejšia ako naše odrody Borovice, ktoré sa moc nehodia na spracovávanie pre obkladové profily kvôli veľkým a nestálym hrčiam.
V čerstvom stave sa relatívne ľahko spracováva, a často sa využíva na terminovanie, čo je vlastne spôsob tepelne spracovaného dreva v rozmedzí teplôt 190st.C. až 216st.C. No pri tomto procese sa odparí akákoľvek živá aj viazaná voda, zmení sa chemická a fyzikálna štruktúra a zároveň sa odparí tá najdôležitejšia vec v dreve a tou je miazga ináč živica. A to je proti našej filozofii zachovávať prírodne materiály prírodnými zo všetkými pozitívnymi vplyvmi na ľudské duševné aj fyzické zdravie.

 

Na objednávku aj iné dreviny a rozmery.

 

Ceny sú uvedené v záložke „Cenník“.

 

Jedna z mnohých referencií, dlážkovica z červeného smreku:

 

Novostavba chaty v obci Kopanice, región Banskej Štiavnice.

 

-

-

-

-

-

-

 

Koniec referencií.

-

 

© 2012 WCUT®

 

Logo WCUT®je registrovaná ochranná známka a podlieha zákonu 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom. Jeho porušenie môže viesť k trestnoprávnemu postihu na základe zákona 300/2005 Z.z. podľa §283.

 

© 2012 WCUT®, všetky Tabuľky, Texty a informačné Články na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

© 2012 WCUT®, všetky Fotografie a Obrazové náhľady na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1028410
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
1
806
807
1024858
5541
13714
1028410

Vaša IP adresa: 3.230.173.188
Presný čas 00:29:07 18-06-2024