počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

utorok   18. jún   2024
Úvod  //  Ochrana  //  Nátery  //  Voskové oleje

VOSKOVÉ OLEJE

 

Hartwachsöl B632 (Tvrdý voskový olej)
Aj tu sme stavili na špičkovú kvalitu za bezkonkurenčnú cenu od nemeckého výrobcu Blanchon®. Tento je olej s obsahom olejov a voskov prírodného pôvodu. Je pigmentovaný v 15 odtieňoch. Výborne chráni podlahu pred oderom, prachom a vlhkosťou. Vyhovuje norme DIN EN 71.3 Bezpečný pre hračky. Spotreba:  jeden liter na 20-25m2 podľa ošetrovanej dreviny. Vhodný aj na schody. Spĺňa ekologickú normu 71.3. a taktiež protišmykovú normu R10.

 

Eshop: Nemáte cestu k nám? Nemáte čas sa zastaviť? Kúpte si s doručením priamo k Vám domov v našom partnerskom e-shope. /pozor reálny odtieň sa môže líšiť od deklarovaného vzorkovníka a závisí hlavne od typu dreva, typu opracovania a type predchádzajúceho náteru -použiteľný iba na identický  olejový náter/.

 

Na farebné zmeny povrchu dreva vplyvom UV žiarenia, vlhkosti alebo teploty, aj kombináciou týchto vplyvov, sa nedá uplatniť reklamácia, jedná sa o drevené materiály.  

Bez náteru aj s ním,  vzniká  časom takzvaná UV foto-oxidácia dreva na povrchu, výron živičných kvapiek na povrch alebo výron živičných kapsúl popod olej alebo lazúru a to hlavne u transparentných náterov.

Tak isto môže nastať stmavnutie dreva v interiéri vďaka UV žiareniu z prírodných alebo umelých zdrojov, poprípade „vypálenie“ rôznych tvarov do dreva od ležiacich predmetov na ňom a následnom odkrytí. Tieto zmeny na dreve taktiež nemôžu byť  predmetom reklamácie, nakoľko sa jedná o prirodzený životný cyklus drevených materiálov.

V prípade transparentných voskových aj voskovo-olejových náterov môžu vznikať čierne bodky na povrchu popod olejový náter, ktoré môžu pripomínať pleseň, v skutočnosti sa však jedná o výron živice, ktorá sa javí ako čierna alebo tmavá bodka rôznych veľkostí a tvarov.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÚČEL POUŽITIA A POPIS:

HARTWACHSÖL je ošetrovací a prírodný finiš pre drevo v jednom. Obsahuje rastlinné oleje a vosky

prírodného pôvodu.Vďaka tejto kombinácii oleja a vosku dáva HARTWACHSÖL parketám pekný vzhľad. HARTWACHSÖL impregnuje parkety a chráni povrch pred prachom a vlhkosťou. Podlaha by sa mala ošetrovať v závislosti od jej namáhania.  HARTWACHSÖL je vhodný na každý druh dreva. Pri vzácnejších druhoch dreva je potrebné poradiť sa s predajcom.  HARTWACHSÖL sa odporúča tiež na impregnáciu a ošetrovanie veľkých plôch.Pri aplikácii vzniká len slabý zápach.

HARTWACHSÖL je dostať vo farebných odtieňoch: bezfarebný, biely, čierny, svetlo-šedý, svetlý dub, zlatožltý dub, francúzsky starý dub, orech, čerešňa, dymený dub. Jednotky v predaji: 4 x 1 liter, 2 x 5 litrov

PRÍPRAVA PARKETOVEJ PODLAHY:

Na novej alebo starej parketovej podlahe sa najprv musí uskutočniť základné brúsenie [zrno 24-36]. Potom sa urobí ďalšie brúsenie [zrno 50-60]. Následne sa parketová podlaha vytmelí prostriedkom HOLZKITTLÖSUNG (tmeliaci roztok na drevo), nakoniec sa uskutoční jemné brúsenie [zrno 100-120]. Parketová podlaha musí byť úplne čistá a suchá [vlhkosť smie mať hodnotu max. 10%] a musí byť zbavená stôp po vosku alebo iných nečistotách. Prostriedky proti škodcom:Aplikovať sa majú len výrobky, ktoré boli testované firmou BLANCHON.

SPRACOVANIE A POUŽITIE APLIKÁCIA:

Nádobu dobre potriasť pred použitím.HARTWACHSÖL je pripravený k použitiu, nie je potrebné riedenie.

Aplikácia:HARTWACHSÖL sa nanáša v neriedenom stave.  Pri teplote pod 12°C a relatívnej vlhkosti nad 85% by sa parkety nemali olejovať. Nenanášať na drevo s obsahom vlhkosti nad 10%. Používať len v dobre vetraných miestnostiach. Rastliny a akvária sa musia odstrániť z miestností, v ktorých sa výrobok používa.

Spracovanie sa uskutočňuje dvoma krokmi:
1. Kefou, plošným stieračom, stierkou alebo krátko-vlasým valčekom nanášať v rovnomernej kryjúcej vrstve.
2. Postupne povrch vyleštiť kotúčovou brúskou [leštiaci vankúšik béžový alebo biely] alebo na menšie plochy používať bavlnenú handru. Toto zaručuje rovnomerné preniknutie oleja a dodáva krásny vzhľad účinkom voskov.

Podľa nasiakavosti dreva môže byť potrebná ďalšia vrstva. Každá vrstva schne cca. 4 až 6 hodín a potrebuje cca. 48 hodín, aby celkom vytvrdla. Doba sušenia medzi dvoma vrstvami nesmie prekročiť 18 hodín.

DÔLEŽITÉ! : Na parkety, ošetrované prostriedkom HARTWACHSÖL, sa nemôže naniesť lak. Čistenie pracovného náradia. Pracovné náradie sa musí ihneď po použití očistiť prostriedkom FD VERDÜNNER (riedidlo) alebo VERDÜNNER GERUCHSARM (Riedidlo bez zápachu). Zbytky sa nesmú vypustiť do odpadovej vody.

POZOR! : Nasiaknuté handry, leštiace vankúšiky a náradie treba ihneď po použití očistiť. Alternatívne sa dajú uschovať aj v plechovej nádobe alebo pod vodou [nebezpečenstvo samovznietenia]. Handry alebo leštiace vankúšiky, nasiaknuté prostriedkom HARTWACHSÖL, treba pred odstránením rozprestreté vysušiť, alebo zamočiť vodou.

SUŠENIE, VYTVRDZOVANIE A POUŽITIE

Sušenie: cca. 4dni pri 20°C za normálnych okolností. Ďalšie spracovanie [dodatočná vrstva]: 8 až 12 hodín za normálnych podmienok a podľa naneseného množstva. Opatrne pochôdzny po cca. 2 až 4 dňoch. Pre optimálne vysušenie treba zabezpečiť dostatočný prívod kyslíka (okno otvoriť dokorán). Definitívne vytvrdenie: cca. 8 - 10 dní. Treba dbať o to, aby sa urobilo niekoľko opatrení v prvých dňoch (napr. nezakryť parkety ochrannou fóliou a nepoložiť koberec pred uplynutím 15 dní).

 

© 2012 WCUT®

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1028416
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
7
806
813
1024858
5547
13714
1028416

Vaša IP adresa: 3.230.173.188
Presný čas 02:16:20 18-06-2024