počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

nedeľa   21. júl   2024
Úvod  //  Ochrana  //  Nátery  //  Oleje

OLEJE

 

V našej ponuke nájdete špičkový olej Impranol Teoma bez biocídnych látok určený pre ochranu dreva hlavne v exteriéri za vynikajúcu cenu. Obzvlášť vhodný pre tvrdé trvanlivé európske dreviny ako dub, agát , smrekovec opadavý (červený smrek), sibírsky smrek, takisto aj pre exotické dreviny.

 

Eshop: Nemáte cestu k nám? Nemáte čas sa zastaviť? Kúpte si s doručením priamo k Vám domov v našom partnerskom e-shope. /pozor reálny odtieň sa môže líšiť od deklarovaného vzorkovníka a závisí hlavne od typu dreva, typu opracovania a type predchádzajúceho náteru -použiteľný iba na identický  olejový náter/.


Na povrchu dreva nevytvára žiadny film, tým odpadá akékoľvek riziko možného odpadávania náteru. Je vode odpudivý, plne paro - priepustný. Je obzvlášť vhodný do extrémne namáhaných priestorov, ako sú vonkajšie terasy, móla, obklady bazénov, krytiny dreveníc napr. drevený šindeľ. Vo farebných prevedeniach obsahuje pigment, ktorý je UV retardér a zabraňuje foto oxidácii.

 

Na farebné zmeny povrchu dreva vplyvom UV žiarenia, vlhkosti alebo teploty, aj kombináciou týchto vplyvov, sa nedá uplatniť reklamácia, jedná sa o drevené materiály. 

Bez náteru aj s ním,  vzniká  časom takzvaná UV foto-oxidácia dreva na povrchu, výron živičných kvapiek na povrch alebo výron živičných kapsúl popod olej alebo lazúru a to hlavne u transparentných náterov.

Tak isto môže nastať stmavnutie dreva v interiéri vďaka UV žiareniu z prírodných alebo umelých zdrojov, poprípade „vypálenie“ rôznych tvarov do dreva od ležiacich predmetov na ňom a následnom odkrytí. Tieto zmeny na dreve taktiež nemôžu byť  predmetom reklamácie, nakoľko sa jedná o prirodzený životný cyklus drevených materiálov.

V prípade transparentných olejových náterov môžu vznikať čierne bodky na povrchu popod olejový náter, ktoré môžu pripomínať pleseň, v skutočnosti sa však jedná o výron živice, ktorá sa javí ako čierna alebo tmavá bodka rôznych veľkostí a tvarov.

 

Vzorkovník ôsmych farebných odtieňov,  miešateľných medzi sebou:

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

Pred náterom menej trvanlivých drevín určených pre exteriéri ako je napr. smrek, jelša a podobne odporúčame použiť základný vodový náter BOROWOOD® cca 24 hodín pre náterom olejom. Je v ôsmych farebných vyhotoveniach a v jednom transparentnom viď vzorkovníky. Viac informácii o oleji Impranol Teoma nájdete v priloženom technickom liste. Impranol Teoma vo vyhotovení transparent neodporúčame do exteriéru.

 

 

Vzorkovník štyroch farebných odtieňov,  na dreve po ponornej impregnácii, na drevine smrekovec /červený smrek alebo aj sibírsky smrekovec/ a na drevine douglasiii, odtiene viď nižšie:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Systém na ochranu dreva:

 

Špeciálny rozpúšťadlový olej určený na ochranu a starostlivosť o tropické dreviny , tvrdé a ostatné dreviny. Vhodný do interiéru ako aj exteriéru. Oblasti použitia: Impranol Teoma je vhodný pre povrchovú úpravu, ochranu a starostlivosť napr. záhradného nábytku, terasových podláh, ktoré sú vyrobené z exotických ako aj európskych tvrdých drevín, takisto vhodný aj pre termo - drevo.
Vlastnosti:
-oživí zošednuté drevo
-preniká ľahko a hlboko do dreva
-neuzatvára drevinu a vodu odpudivý
-po uschnutí bez zápachu
-paropriepustný

Zloženie: Rastlinné oleje, živice, testovací benzín, pigmenty, vosky, a iné aditíva

Odtiene: 0009 Natur (len pre interiér), 0210 Douglasie,0270 Bangkirai, 0800 Teak, Afromozia, Walnuss, Pinia, Mahagon, Orech

Balenie: 0,75l. a 2,5l.

Spôsob použitia: Náter štetcom, valcom, možné nanášať aj handrou.

Spotreba: 40-60ml/m2 v jednom nátere potrebné 2 nátery.

Príprava podkladu: Podklad musí byť pred náterom čistý a suchý. Vlhkosť dreva by nemala byť vyššia ako 15%. Drevo napadnuté machom a plesňami dobre obrúsiť. Drevo v exteriéri ošetriť biocídnym základným náterom BOROWOOD®. Pri niektorých tropických a tvrdých drevinách môže kvoli vysokému obsahu pigmentov v drevine pri zaťažení vodou (namáčaní), viesť k vyplavovaniu pigmentu na povrch a následnému sfarbeniu.

Spracovanie: Pred upotrebením dobre premiešať, neriediť, nanášať najlepšie so štetcom s jemným vlasom v smere vlákien. V oblasti čelného rezu obzvlášť sýto naniesť.

Schnutie: Pri normalizovanej klíme 23/50 DIN50014 po 24hod. suché. Vyššie hodnoty vlhkosti vzduchu tak ako aj nižšie teploty predlžujú čas schnutia.

Čistenie náradia: Technický benzín, terpentín.

 

--
Logo
WCUT®je registrovaná ochranná známka a podlieha zákonu 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom. Jeho porušenie môže viesť k trestnoprávnemu postihu na základe zákona 300/2005 Z.z. podľa §283.

 

© 2012 WCUT®, všetky Tabuľky, Texty a informačné Články na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

© 2012 WCUT®, všetky Fotografie a Obrazové náhľady na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

 

 

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1043227
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
114
126
3113
1035692
9657
10701
1043227

Vaša IP adresa: 3.226.72.194
Presný čas 21:23:18 21-07-2024