počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

nedeľa   21. júl   2024
Úvod  //  Profily  //  Fasadny obklad

FASÁDNY OBKLAD / DREVENÁ FASÁDA /

 

VEĽKÁ NOVINKA V SK: Nový rozpúštadlový olej, jediný skutočne vhodný pre živičnaté dreviny na Fasády a Terasy

v NOVÝCH odtieňoch Svetlo Šedá, Tmavo Šedá, Antracitová pre krásnu PATINU hneď od začiatku a bez čakania!!!

V cene iba 33,99- Eur za 2,5L balenie!!!

Vzorkovník a Oleje vo všetkých troch odtieňoch na predajni v moste pri Bratislave.

 

Našim zákazníkom ponúkame pre odvetrané drevené fasády podľa nášho názoru to najlepšie na trhu pre našu zemepisnú šírku a tou je Sibírsky Smrekovec pre svoju neprekonateľnú odolnosť mrazovým cyklom. Všetka ťažba Sibírskeho Smrekovca ktorý dodávame, pochádza z obnoviteľných zdrojov. Garantujeme každému zákazníkovi, že predávame výlučne Sibírsky smrekovec vo veku minimálne 400 rokov, priamo k nám dovážaný kamiónovou dopravou z oblasti strednej Sibíri z horného toku rieky Angara /cca 5000km!/. Má vysoký obsah živice a neuveriteľne dobre odoláva mrazovým cyklom na rozdiel od drvivej väčšiny exotických drevín. Preto sa najviac hodí do mierneho pásma strednej a severnej Európy a to práve pre odolnosť voči mrazovým cyklom. Zároveň rozhodnutím nepredávať exotické dreviny sa naša firma bezpečne vyhýba konfrontácii s ťažbou v dažďových tropických pralesoch. Jeho jedinou nevýhodou môžu byť suky /hrče/, ktoré prirodzene obsahuje, ale zároveň mu dávajú nefalšovaný prirodzený vzhľad masívneho dreva, ktorý ho bezpečne odlišuje od kompozitných dosiek a je architektonicky identifikovateľný. Je skutočne krásny a nádherne vonia aj po rokoch od inštalácie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fasádne obklady zo Sibírskeho Smrekovca sa dajú krásne kolorovať kvalitnými olejmi do rôznych UV stabilných odtieňov, farby sú stále a nádherne zjednocujú medzi sebou plotové dosky a navzájom plotové polia..

 

Pre uzavreté drevené fasády ponúkame profily zo Severskej Borovice a Slovenského Smreku v najvyšej kvalite A/B. Tieto profily sú perodrážkové a je bezpodmienečne nutné dodržať pri ich montáži technologický postup, viď nižšie.

 

Všetky nižšie uvedené profily nájdete v článku: Cenník.

 

Fasádny drevený obklad zo Sibírskeho Smrekovca, profil 120*20 - 2,4m, 3m, 4m je určený na odvetrané fasády, upevňuje sa na zvislý podkladový hranol /skladom/ , odporúčaná odvetrávaná medzera od fasády min 3cm. Užšie strany  sú skosené pod 30 stupňovým uhlom a osádza sa na fasádach výlučne  vodorovne tak, aby spodná presahujúca hrana bola na vonkajšej strane fasády. Povinná technická medzera medzi jednotlivými profilmi je minimálne 3mm. V bránach a iných výplňach je ho možné osádzať aj pod 30, 45, 60 a 90 stupňovým uhlom k horizontálnej rovine. Sibírsky smrekovec ako jedna z mála drevín nevyžaduje chemickú impregnáciu, no ak ju použijete, zvýši to jeho odolnosť voči biologickým škodcom, no pri desiatkach rokov výdrže to bude asi ťažko merateľný efekt. Rôzne druhy skladom, vrátane perodrážky!

 

 

Fasádny drevený obklad zo Sibírskeho Smrekovca, rombus profil 55*26 – 1,8, 2, 2,5, 3 a 4m, je určený na ľahké odvetrané fasády, jeho osová vzdialenosť sa môže meniť a tak dosahovať rôznu formu priehľadnosti dokonca aj pred sklenenými plochami. Upevňuje sa na zvislý podkladový hranol /skladom/, odporúčaná odvetrávaná medzera od fasády min 3cm.  Povinná technická medzera medzi jednotlivými profilmi je minimálne 3mm a spodná presahujúca hrana musí byť na vonkajšej strane fasády. Užšie strany  sú skosené pod 30 stupňovým uhlom a osádza na fasádach výlučne  vodorovne. V bránach a iných výplňach je ho možné osádzať aj pod 30, 45, 60 a 90 stupňovým uhlom k horizontálnej rovine.

 

 

Fasádny drevený obklad zo Severskej Borovice, profil 138*18 – 4m 5m, je určený na plné fasády, má tepelné izolačné vlastnosti. Upevňuje sa na zvislý podkladový hranol /skladom/, povinná technická medzera medzi perom - drážkou je 2mm pri osádzaní. Pohľadová  strana je  skosené pod 30 stupňovým uhlom na 4mm a osádza na fasádach výlučne  vodorovne tak, aby pero bolo vždy navrchu a drážka naspodku. V bránach a iných výplňah je ho možné osádzať aj pod 30, 45, 60 a 90 stupňovým uhlom k horizontálnej rovine, pri dodržaní vyššie spomenutej technologickej medzere. Odporúča sa 4x stranná chemická impregnácia pred montážou.

 

 

 

Fasádny drevený obklad zo Slovenského smreku, zrubový profil 104*26149*30 – 4m 5m, je určený na plné fasády, má tepelné izolačné vlastnosti. Upevňuje sa na zvislý podkladový hranol /skladom/, povinná technická medzera medzi perom - drážkou je 3mm pri osádzaní. Pohľadová  strana je  v profilovaná v rádiuse a osádza na fasádach výlučne  vodorovne tak, aby pero bolo vždy navrchu a drážka naspodku. V bránach a iných výplňah je ho možné osádzať aj pod 30, 45, 60 a 90 stupňovým uhlom k horizontálnej rovine, pri dodržaní vyššie spomenutej technologickej medzere. Pri použití tohto profilu je povinná 4x stranná chemická impregnácia pred montážou.

 

 

 

Na exteriérové fasády je nevyhnutné použiť nerezový spojovací materiál, jedinou výnimkou vzhľadom na pomer cena, chemická inertnosť a výdrž je pri zrubovom obklade možné použiť pozinkovaný spojovací materiál s vedomím kratšej životnosti a dodatočnej zlej rozobrateľnosti profilu.

 

Všetky profily a podkladové hranoly sa majú najprv 4x stranne ručne alebo ponorom naimpregnovať a po 24 hodinách sa musia 4x stranne kvalitne naolejovať. Bez tohto postupu sa nesmú montovať. Pozor profily sa nesmú natierať lakmi alebo lazúrami! Výber vhodných a kvalitných olejov aj s pigmentmi nájdete u nás na prevádzke alebo priamo na stránke v článku: oleje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo WCUT®je registrovaná ochranná známka a podlieha zákonu 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom. Jeho porušenie môže viesť k trestnoprávnemu postihu na základe zákona 300/2005 Z.z. podľa §283.

 

© 2012 WCUT®, všetky Tabuľky, Texty a informačné Články na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

© 2012 WCUT®, všetky Fotografie a Obrazové náhľady na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1043227
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
114
126
3113
1035692
9657
10701
1043227

Vaša IP adresa: 3.226.72.194
Presný čas 21:18:01 21-07-2024