počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

nedeľa   21. júl   2024
Úvod  //  Profily  //  Drevene ploty a vyplne

DREVENÉ PLOTY A VÝPLNE

 

Po mnohoročných skúsenostiach s plotmi sme sa rozhodli, že našim zákazníkom budeme ponúkať podľa nášho názoru to najlepšie na trhu a preto ploty a plotové systémy dodávame predovšetkým z dreviny Sibírsky Smrekovec, pre technické použitie aj z dreviny Smrek a pre špeciálne aplikácie plotov je možné použiť aj niektorú z verzií Severskej Borovice, záložky „Profily – obklady“.  Pre nás je dôležité, aby naši zákaznici u nás nakúpily tovar, ktorý  nebude treba po pár rokoch kupovať znova. Garantujeme každému zákazníkovi, že Sibírsky smrekovec ktorý predávame má vek minimálne 400 rokov, priamo k nám dovážaný kamiónovou dopravou z oblasti strednej Sibíri z horného toku rieky Angara /cca 5000km!/.Má vysoký obsah živice a neuveriteľne dobre odoláva mrazovým cyklom na rozdiel od drvivej väčšiny exotických drevín sa hodí do mierneho pásma, práve pre odolnosť mrazovým cyklom.  Hádam jediná konkurencia podľa nášho názoru by mu mohla byť v drevine Ipe, no s porovnateľnými úžitkovými vlastnosťami je táto drevina až 3,5x drahšia ako Sibírsky Smrekovec. Jeho jedinou nevýhodou môžu byť suky /hrče/, ktoré prirodzene obsahuje, ale zároveň mu dávajú nefalšovaný prirodzený vzhľad masívneho dreva. Je skutočne krásny a nádherne vonia aj po rokoch od inštalácie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postup výstavby tohto krásneho plotu nižšie v obrázkoch.

 

Ceny profilov  a plotových polí Sibírskeho Smrekovca nájdete v záložke „Cenník“

 

V ponuke máme:

 

Hotové plotové dielce spájané nerezovým spojovacím materiálom v rozmeroch:

180*120 90*180, 180*180 a iné /pozri cenník/,v najvyššej exkluzívnej kvalite za prekvapivo nízke ceny, pripravené ihneď k montáži.

 

 

 

K týmto dielcom dodávame hotové stojky na kotvenie plotových dielcov zo zarezaným zvrškom v rozmere.
90*90mm 1m a 2m

 

Plotové polotovary zo Sibírskeho Smrekovca v hrúbkach 20mm a dĺźkach  0,8m, 1m a 1,2m

 

 

 

 

 

K týmto dielcom dodávame hotové stojky na kotvenie plotových dielcov zo zarezaným zvrškom v rozmere.
90*90mm dĺžke1m a 2m

 

a priečne profily takzvané rombus v rozmere:
90*30mm dĺžke 1m, 1,2m a 1,5m 2,4m a 3m.

68*45*3000mm /aj 2,4m/ prepážkový hranol do šírky plotu 1,2m

 

Na zákazku Vám vyrobíme aj typické hobľované profily zo Smreku v rozmeroch:

 

 

 

 

 

80*20, 100*20, 120*20, 140*25, 160*25, 180*30 a dĺžkach 0,5m, 0,6m ,075m, 1m, 1,3m, 1,5m, 1,75m, 2m, 2,5m, 3m a iné.. .

Zadajte nám dopyt na :  info@ wcut.sk  a obratom Vám zašleme  cenovú ponuku.

 

Upozornenie!: Všetko rezivo a polotovary sú výlučne z masívneho materiálu, bez akýchkoľvek spojov a tak isto nie je ani vyspravené umelými sukami! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Smrekovec sibírsky /Larix Sibirica/, má unikátne biologické a fyzikálno - mechanické vlastnosti.

V čerstvom stave sa relatívne ľahko opracováva, no po opracovaní začína prebiehať polymerizácia živíc /smoly/, ktorá mu zabezpečuje extrémnu tvrdosť dosahujúcu časom /cca 5-7 rokov/ tvrdosti duba. Taktiež obsahuje prírodné antibiotiká a dlhodobý pobyt v miestnostiach obložený sibírskym smrekovcom má pozitívny vplyv na zdravie človeka. Obklady a výrobky zo Smrekovca Sibírskeho vytvárajú prírodnú atmosféru nielen v záhrade ale aj v exteriéry a interiéry.

Rezivo smrekovca má bohatú farebnú škálu, do ktorej patrí až 12 perleťových odtieňov. Ročné vrstvy sú dobre viditeľné a utvárajú na povrchu reziva veľmi peknú drevnú kresbu. Jeho kvalita prevyšuje takmer vo všetkých ohľadoch kvalitu Dubu /mrazuvzdornosť, vode odolnosť, biologická odolnosť, životnosť/ , no však za 75% cenovej hodnoty Duba.
Najcennejší Sibírsky Smrekovec na svete rastie iba v strednej Sibíri v oblastiach Pribajkalska a horného toku rieky Angara. V tejto oblasti kde viac ako pol roka býva mráz, ktorý v mesiacoch Január dosahuje extrémnych hodnôt a ukazovateľ teplomeru pravidelne klesá k -60st.C, nezriedka až -70st.C. a cez leto, počas júna keď slnko prakticky nezapadá atakuje ukazovateľ nezriedka 40st.C. čo činí rozdiel teplôt viac ako 100st.C.!. Zároveň je extrémne odolný vlhkosti a biologickým škodcom aj úplne bez chemickej impregnácie.  Má vysoký obsah živice a neuveriteľne dobre odoláva mrazovým cyklom na rozdiel od drvivej väčšiny exotických drevín sa hodí do mierneho pásma, práve pre odolnosť mrazovým cyklom.  V Rusku sa dodnes zachovali viac ako 300 ročné parketové podlahy Ostankinského paláca Šeremetových, vnútorné detaily katedrál Kremľa a chrámu Vasiľa Blaženého, zárubne Zimného paláca a v Európe napríklad Benátky stoja na smrekovcových guľatinách.

 

Upozornenie!: K výrobkom zo Sibírskeho Smrekovca vzhľadom na obsah trieslovín a neuveriteľnej životnosti môže ísť výlučne iba nerezový spojovací materiál /skladom/, viac v záložke „Profily – Spojovací materiál“.

 

Postup výstavby krásneho moderného plota z masívneho červeného smreku, lokalita Bratislava -Petržalka:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Logo WCUT®je registrovaná ochranná známka a podlieha zákonu 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom. Jeho porušenie môže viesť k trestnoprávnemu postihu na základe zákona 300/2005 Z.z. podľa §283.

 

© 2012 WCUT®, všetky Tabuľky, Texty a informačné Články na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

© 2012 WCUT®, všetky Fotografie a Obrazové náhľady na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1043227
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
114
126
3113
1035692
9657
10701
1043227

Vaša IP adresa: 3.226.72.194
Presný čas 21:01:54 21-07-2024