počítadlo
Slovak Arabic Chinese (Simplified) Croatian Czech English Finnish French German Greek Hebrew Hungarian Italian Japanese Norwegian Polish Portuguese Russian Spanish Swedish Turkish

nedeľa   21. júl   2024
Úvod  //  Profily  //  Terasové dosky

TERASOVÉ DOSKY

 

POZOR AKCIA:

Skladom aj terasové dosky v dĺžke 5m a 6m , originál masívny sibírsky smrekovec bez nadpájania!!!

 

ORIGINÁL zo sibírskeho smrekovca - Larix sibirica - , dajte si u nás urobiť CP aj s príslušenstvom.

 

Zabezpečujeme:

V BA kraji aj montáž, dovoz na dobierku po celej SR a CR.

POZOR! Služba naviac našim zakaznikom:

V prípade, že Vám ostane nepoškodený materiál zo systému terás, vykúpime ho naspeť v predanej cene v lehote do 30 dní od kúpy tovaru!

/Týka sa to nenarezaných terasových dosiek, podkladových hranolov, šraubov aj jednotlivo - na ks- a neotvoreného oleja v pôvodnom balení!/

 

ODPORÚČAME: Pre terasy ktoré majú nerovný podklad alebo treba dvihnúť ako celok o stanovenú výšku napr. k prahu posuvných dverí domu

treba použiť tzv. rektifikačné terče nastavované v spojitej výśke od 28mm až po 315mm /na špeciálnu objednávku až do 940mm/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po mnohoročných skúsenostiach s terasami sme sa rozhodli, že našim zákazníkom budeme ponúkať podľa nášho názoru to najlepšie na trhu a preto terasové dosky dodávame iba z jednej dreviny a tou je Sibírsky Smrekovec. Obsahuje napríklad prírodne antibiotiká a blahodárne pôsoby na ľudské zdravie, na rozdiel od Agátu kde okrem kvetov je všetko jedovaté vrátane dreva, kôry a koreňov! Všetka ťažba Sibírskeho Smrekovca ktorý dodávame, pochádza z obnoviteľných zdrojov a zároveň 100% ťažby je rekultivovanej formou kvalitného lesného hospodárstva. Garantujeme každému zákazníkovi, že predávame výlučne Sibírsky smrekovec vo veku minimálne 400 rokov, priamo k nám dovážaný kamiónovou dopravou z oblasti strednej Sibíri z horného toku rieky Angara /cca 5000km!/. Má vysoký obsah živice a neuveriteľne dobre odoláva mrazovým cyklom na rozdiel od drvivej väčšiny exotických drevín. Preto sa najviac hodí do mierneho pásma strednej a severnej Európy, práve pre odolnosť voči mrazovým cyklom. Hádam jedinou konkurenciou podľa nášho názoru by mu mohla byť drevina Ipe, no s porovnateľnými úžitkovými vlastnosťami je táto drevina až 3,5x drahšia ako Sibírsky Smrekovec. Zároveň rozhodnutím nepredávať exotické dreviny sa naša firma bezpečne vyhýba konfrontácii s ťažbou v dažďových tropických pralesoch. Jeho jedinou nevýhodou môžu byť suky /hrče/, ktoré prirodzene obsahuje, ale zároveň mu dávajú nefalšovaný prirodzený vzhľad masívneho dreva, ktorý ho bezpečne odlišuje od kompozitných dosiek. Je skutočne krásny a nádherne vonia aj po rokoch od inštalácie.

 

Referencie na agátové terasové dosky a fasádny obklad nadpájané na dĺžku z cinkového spoja:

/tu sa dozviete, že Agát vôbec nieje naša drevina a pochádza z Ameriky a je to najvýznamnejšia invázna drevina na Slovensku a okrem toho je jedovatá!!!/

 

Terasy zo Sibírskeho Smrekovca sa dajú krásne kolorovať kvalitnými olejmi do rôznych UV stabilných odtieňov, farby sú stále a nádherne zjednocujú terasové dosky ako medzi sebou tak aj s okolím.

 

Farebné prevedenia a možnosti UV ochrany nájdete v článku Nátery / Oleje alebo  Nátery / Voskové oleje  .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na predaj máme dve základné terasové dosky a to:

 

120*20*3000mm  /aj 2m, 2,4m a 4m/ vynikajúci, takmer bezkonkurenčný ako obklad na odvetrané fasády s extrémnou životnosťou pri minimálnej starostlivosti viac ako 50 rokov, veľmi dobre sa hodí aj na moderné výplne plotov a terasy balkónov. Štandardná osová vzdialenosť podkladových hranolov je 500mm, pre použite ako podlaha, odporúčame 400mm. Približná cena ie iba cca 26 Eur s DPH/m2 v závislosti od dĺžky terasových dosiek.

 

 

 

 

 

142*28*3000mm /aj 2m, 4m, 6m/ je ideálny na exteriérové terasy, okolo bazénov či ako stavebný materiál na rôzne individuálne záhradné nábytky, naši zákazníci ho s obľubou dávajú ako výplň do posuvných brán, vhodné aj pre Hausbot. Odporúčaná osová vzdialenosť podkladových hranolov je 500mm /max 600mm/. Približná cena je iba cca 30 Eur s DPH/m2 v závislosti od dĺžky terasových dosiek

 

 

 

 

 

68*45*3000mm /aj 2,4m/ podkladový hranol pre oba typy terasových dosiek.

 

 

 

 

 

 

 

90*90*3000mm /aj 2m a 4m/ podkladový hranol masívny nosný, vhodný napríklad aj pre Hausboty.

 

 

 

 

 

Viac v cenníku: Cenník Sibírskeho Smrekovca platný od 15/02/2013 alebo priamo na predajni.

 

Upozornenie!: Všetko rezivo je výlučne z masívneho materiálu, bez akýchkoľvek lepených alebo iných mechanických spojov a tak isto nie je ani vyspravené umelými sukami! Na rozdiel od mnohých dodávateľov napr. Agátových terasových dosiek spájaných po dĺžke cinkovým spojom, ktoré do dvoch rokov v nekrytom exteriéry povoľujú a do troch rokov definitívne povolia.

 

Smrekovec sibírsky /Larix Sibirica/, má unikátne biologické a fyzikálno - mechanické vlastnosti.

V čerstvom stave sa relatívne ľahko opracováva, no po opracovaní začína prebiehať polymerizácia živíc /smoly/, ktorá mu zabezpečuje extrémnu tvrdosť dosahujúcu časom /cca 5-7 rokov/ tvrdosti duba. Taktiež obsahuje prírodné antibiotiká a dlhodobý pobyt v miestnostiach obložený sibírskym smrekovcom má pozitívny vplyv na zdravie človeka. Obklady a výrobky zo Smrekovca Sibírskeho vytvárajú prírodnú atmosféru nielen v záhrade ale aj v exteriéry a interiéry.

Rezivo smrekovca má bohatú farebnú škálu, do ktorej patrí až 12 perleťových odtieňov. Ročné vrstvy sú dobre viditeľné a utvárajú na povrchu reziva veľmi peknú drevnú kresbu. Jeho kvalita prevyšuje takmer vo všetkých ohľadoch kvalitu Dubu /mrazuvzdornosť, vode odolnosť, biologická odolnosť, životnosť/ , no však za 75% cenovej hodnoty Duba.
Najcennejší Sibírsky Smrekovec na svete rastie iba v strednej Sibíri v oblastiach Pribajkalska a horného toku rieky Angara. V tejto oblasti kde viac ako pol roka býva mráz, ktorý v mesiacoch Január dosahuje extrémnych hodnôt a ukazovateľ teplomeru pravidelne klesá k -60st.C, nezriedka až -70st.C. a cez leto, počas júna keď slnko prakticky nezapadá atakuje ukazovateľ nezriedka 40st.C. čo činí rozdiel teplôt viac ako 100st.C.!. Zároveň je extrémne odolný vlhkosti a biologickým škodcom aj úplne bez chemickej impregnácie.  Má vysoký obsah živice a neuveriteľne dobre odoláva mrazovým cyklom na rozdiel od drvivej väčšiny exotických drevín sa hodí do mierneho pásma, práve pre odolnosť mrazovým cyklom.  V Rusku sa dodnes zachovali viac ako 300 ročné parketové podlahy Ostankinského paláca Šeremetových, vnútorné detaily katedrál Kremľa a chrámu Vasiľa Blaženého, zárubne Zimného paláca a v Európe napríklad Benátky stoja na smrekovcových guľatinách.

 

Upozornenie!: K výrobkom zo Sibírskeho Smrekovca vzhľadom na obsah trieslovín a neuveriteľnej životnosti môže ísť výlučne iba nerezový spojovací materiál /skladom/, viac v záložke „Profily – Spojovací materiál“.

 

Logo WCUT®je registrovaná ochranná známka a podlieha zákonu 618/2003 Z.z. o autorskom práve a právach súvisiacich s autorským právom. Jeho porušenie môže viesť k trestnoprávnemu postihu na základe zákona 300/2005 Z.z. podľa §283.

 

© 2012 WCUT®, všetky Tabuľky, Texty a informačné Články na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

© 2012 WCUT®, všetky Fotografie a Obrazové náhľady na tejto stránke sú chránené autorským zákonom, ich kopírovanie, neautorizované šírenie alebo komerčné využitie môže viesť k trestnoprávnym postihom podľa práva SR a EU.

S5 Box

Štatistika návštevnosti

1043230
Dnes
Včera
Tento týždeň
Minulý týždeň
Tento mesiac
Minulý mesiac
Úhrnom
117
126
3116
1035692
9660
10701
1043230

Vaša IP adresa: 3.226.72.194
Presný čas 22:42:59 21-07-2024